Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Michal Piejka i Apolonia Filoniuk sadza, ze trudno jest dzis znalezc w Polsce interesujaca prace, ale wierza, ze sobie poradza.

Czy Polska to kraj dla młodych ludzi?

Anna Herbich, Natalia Schiller

Sonda "Uważam Rze". Coraz trudniej o dobrą pracę i godne życie – twierdzą nasi rozmówcy i czytelnicy

Czy nasza młodzież ma szanse na znalezienie w swojej ojczyźnie ciekawej i dobrze płatnej pracy? Zapytaliśmy o to warszawskich studentów.

Z sondy wynika, że na 100 przepytanych osób zaledwie połowa dostrzega w Polsce warunki rozwoju dla młodych ludzi. Większość zapytanych osób stanowili studenci Uniwersytetu Warszawskiego – ci gorzej ocenili szanse na znalezienie w Polsce atrakcyjnej pracy.

Głosy pozostałej części ankietowanych – bardziej optymistycznie nastawionych do pracy w kraju – należały do studentów Politechniki Warszawskiej.

Studenci uniwersytetu doceniają przywileje, jakie im przysługują jako studentom, ale jednocześnie narzekają na wprowadzenie płatnego drugiego kierunku. Mówią, że w takich warunkach ciężej będzie zdobyć odpowiednie wykształcenie. – Osobom wyspecjalizowanym tylko w jednej dziedzinie jest o wiele trudniej. Myślę, że łatwiej o dobrą pracę po dwóch kierunkach studiów – przyznaje Apolonia Filoniuk, studentka historii sztuki. Paweł Janik, studiujący  archeologię, nie widzi dla siebie perspektyw na dobrze płatną pracę w Polsce:

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej