Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z walką z terroryzmem?

Szewach Weiss

Zabójstwo nauczyciela oraz trójki dzieci przed żydowską szkołą w Tuluzie przypomina, że terroryzm wcale nie przeszedł do historii.

W Europie, ale także na Bliskim Wschodzie. Na przykład w Iraku mordowanych jest 50 osób miesięcznie. Antyterrorystyczne przedsięwzięcia społeczności międzynarodowej – na czele z działaniami Stanów Zjednoczonych i Izraela – odnoszą coraz większe sukcesy, ale do ostatecznego zwycięstwa daleko. Walka trwa. Al-Kaida, choć Osama bin Laden nie żyje, nadal dysponuje armią morderców. Walka z terroryzmem zabrnęła już tak daleko, że trudno ją skończyć. W konsekwencji świat wydaje niewiarygodne ilości pieniędzy na środki bezpieczeństwa na lotniskach i w portach oraz w instytucjach publicznych i rządowych. W samym Izraelu środki przeznaczone na ochronę antyterrorystyczną wynoszą – per capita – najwięcej na świecie.

Co robić dalej? Musimy kroczyć dotychczasową drogą i wspólnie walczyć z terroryzmem. To, że szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton porównała zabójstwo w Tuluzie do śmierci dzieci z Syrii i ze Strefy Gazy, było nie tylko błędem. Słowa te oznaczały poparcie dla ideologii Al-Kaidy. W Strefie Gazy trwa wojna między Hamasem a suwerennym Państwem Izrael i trzeba zrobić wszystko, żeby doprowadzić do zawieszenia broni. Jednak nikt umyślnie nie strzela tam do dzieci.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez