Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Sawicki: co ja robię tu?

Wiktor Świetlik

Jest nowy plan konsultacji społecznych w sprawie reformy emerytalnej. Konsultować się będą mogli ludzie po 67. roku życia, na emeryturze. Ci, którzy dożyją.

Robert Biedroń heroicznie przyznał się do palenia marihuany w Sejmie. Jeśli chodzi o moje zdanie, to pan poseł wraz z Palikotem może każdego dnia wąchać klej, pić wywar z łasiczki lancetowatej albo konsumować suszone na kaloryferze skórki od bananów, ale mam jednak prośbę, by zrezygnował w tym celu z diety, na którą też się składam. By sparafrazować stare porzekadło: przyjechali kowboje, każdy pali za swoje.

Wszyscy się ucieszyli i gratulują. Pastor Gauck został prezydentem Niemiec i ma przyjechać do Polski. Szczególnie cieszy radość „GW", w końcu Gauck znany jest z tego, że ujawnił i wyeliminował z życia publicznego ludzi komunistycznej bezpieki, wspierał dekomunizację, a do tego głośno deklaruje swoje przywiązanie do Pana Boga. Ideał Adama Michnika i jego podopiecznych.

Kościół to 10 proc. księży i 90 proc. wiernych – tę sensacyjną informację przekazała serwisowi Wp.pl posłanka Beata Kempa. Niestety nie wiadomo do końca, czy chodziło jej o to, że w Polsce jest 300 tys. katolików, czy o to, że mamy ponad 3 mln duchownych, ale precyzji wypowiedzi i przywiązania do szczegółu najwyraźniej uczyła się od swojego byłego szefa z PiS.

Sąd uznał, że prokuratura wojskowa bezprawnie przeglądała billingi i SMS-y dziennikarzy. Mówi się o tym, że ta „bezprawna" praktyka, która w normalnym kraju zaprowadziłaby kilka osób za kratki, jest dość powszechna wśród naszych służb. Co teraz? Oj, posypią się reprymendy: „Żeby to mi był przedostatni raz, panowie!".

Jak być w rządzie, ale za to, co rząd robi, nie brać odpowiedzialności? Nie ma w tym mistrzów nad ludowców, choć próby ratowania swoich trzech liter (zawartych w skrócie partii) przynoszą czasem kuriozalne efekty. Np. minister rolnictwa Marek Sawicki odciął się od pomysłu likwidacji Funduszu Kościelnego, mówiąc, że to pomysł Michała Boniego, a nie rządu. A co to, panie ministrze, w ogóle za rząd, jak się nazywa premier, która godzina i gdzie w ogóle jesteśmy?

PZPN w trosce o bezpieczeństwo kibiców zabrania wnoszenia na stadiony symboli „rasistowskich" i „religijnych", które – jak się zdaje – potraktowano na równi. W trosce o bezpieczeństwo psychiczne kibiców należałoby wynieść raz na zawsze ze stadionów i życia publicznego logo PZPN wraz z całą ekipą, którą ono symbolizuje.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy