Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ewa Wachowicz

Każdy przepis sama oczywiście testuję

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Ewą Wachowicz, rozmawia Jolanta Gajda-Zadworna

Bez jakiego zapachu, smaku nie wyobraża sobie pani Wielkanocy?

Chrzanu. Świeżo startego. Kojarzy mi się on też z płaczem. Tradycyjnie, tuż przed świętami tata szedł do sąsiadów i wykopywał korzeń chrzanu, a ja go musiałam trzeć. Krojenie cebuli to przy tym zadaniu drobnostka. Najlepiej wyjść na zewnątrz albo zrobić przeciąg. Tylko tak da się wytrzymać ostre chrzanowe aromaty. Przy okazji, dodajmy, znakomicie oczyszczające drogi oddechowe, gardło, zatoki. Wprost cudowny środek na wiosenną porę.

Gotuje pani na ekranie, pisze książki kulinarne. Czy dla domowego menu odkryła pani jakąś świąteczną potrawę?

Gęsinę. Zrobiłam ją w ubiegłym roku w żurawinie i bardzo wszystkim smakowała, więc włączymy ją do menu, obok kaczki, którą podaje moja mama. Oczywiście będą jajka. Przygotowywałam je już na różne sposoby – faszerowane, ze szczypiorkiem i cebulką, zapiekane z bułką tartą itd. W tym roku podam jajka z... galaretki. Pomysł już sprawdziłam w programie „Ewa gotuje". Ten odcinek pokażemy w Polsacie w przedświąteczną sobotę.

Jak powstaje galaretowe jajko?

Najpierw zdecydowanym ruchem obcinamy grubszy koniec skorupki, robiąc w ten sposób wydmuszki. Potem wyparzamy je i wypełniamy drobniutko pokrojonymi jarzynami, mięsem, zielonym groszkiem i pietruszką, zalewając następnie wywarem. Zastygłą galaretkę obiera się jak jajko. W środku wszystko pięknie widać.

Czy taką potrawę można zrobić z dzieckiem?

Mnie dzielnie pomagała moja 11-letnia córka Ola. Lubi włączać się w kulinarne próby przed programami, bo każdy przepis oczywiście testuję. W tym przypadku krojenie warzyw, układanie warstw w wydmuszkach, dekorowanie półmiska, może być wspaniałą rodzinną zabawą. Efekt doda wszystkim kulinarnych skrzydeł. I będzie co chwalić przy świątecznym stole.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy