Najnowsza interwencja Uważam Rze

Historia

Jan Lesiak w oczekiwaniu na wyrok. Jego zwierzchnicy unikneli procesow

Tajemnica szafy Lesiaka

Piotr Semka

Afera związana z inwigilacją prawicy przez UOP pozostaje jedną z najbardziej ponurych zagadek

Wiosną 1993 r., na jednym z posiedzeń Rady Ministrów pod przewodnictwem premier Hanny Suchockiej został przedstawiony pewien bardzo specyficzny referat. Szef UOP, prof. Jerzy Konieczny wygłosił analizę o zagrożeniach dla bezpieczeństwa państwa w 1993 r. Miał wtedy ocenić, że Jarosław Kaczyński jest „jednym z głównych czynników zagrażających demokratycznemu przebiegowi zbliżających się wyborów parlamentarnych". Porozumienie Centrum – ówczesna partia Jarosława Kaczyńskiego, ale i inne ugrupowania, m.in. Ruch Trzeciej RP Jana Parysa i Ruch dla Rzeczpospolitej Jana Olszewskiego, zostały w tym opracowaniu przedstawione jako ugrupowania ekstremistyczne i antypaństwowe.

Traf chciał, że akurat w tym posiedzeniu brał udział brat Jarosława – Lech Kaczyński, który jako szef Najwyższej Izby Kontroli miał prawo uczestniczyć w posiedzeniach rządu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?