Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Mazgaje z komendy

Wiktor Świetlik

Kolejne rewelacje byłych LPR-owców i znanego z prawdomówności byłego ministra Kaczmarka, tym razem o tym, że Jarosław Kaczyński jako premier miał dawać Lepperowi jego testy DNA, nie wzbudziły specjalnych emocji w nikim poza Tomaszami Wołkiem i Lisem.

Swoją drogą jednak to ciekawe, jak dla „Gazety Wyborczej" wzrasta wiarygodność Wojciecha Wierzejskiego. Jeszcze trochę i – by dowalić Kaczorowi – „Gazeta" zacznie się powoływać na artykuły Bolesława Piaseckiego.

Ponieważ rzekoma afera z DNA niezbyt naród poruszyła, znaleziono innego chłopca do bicia, tym razem z lewej strony. Chłopiec, czyli Leszek Miller, w zrozumiały sposób oburzył się, że aferę z więzieniami „Gazeta Wyborcza" odpala ewidentnie wtedy, kiedy rząd ma kłopoty i spada mu poparcie, a Palikot, gdy trzeba wierny Tuskowi, bierze w tym udział. Jednak przy okazji były premier dał też kiepski popis spójności przekazu. Po raz kolejny zaprzeczył istnieniu więzień CIA, a następnie zarzucił tym, którzy o nich informują, ujawnienie tajemnicy państwowej.

Ja nie mam uczuć wyższych? To ciekawe. Uważam, że pani mnie ciężko obraziła. Policzę się z panią na korytarzu po audycji" – poinformowała Kazimiera Szczuka posłankę PiS Krystynę Pawłowicz. Tym samym zresztą Szczuka dowiodła, że uczucia wyższe posiada, bo nienawiść się do nich zalicza.

Prawica się jednoczy. W ramach zjednoczenia Jarosław Kaczyński swoich ofert nie kieruje do PJN, a ziobryści nie są zainteresowani ofertami Kaczyńskiego. To się nazywa zjednoczeniowy tradycjonalizm.

Coca-Cola w Hiszpanii wypuściła reklamę o biednym polskim robotniku, którego nie stać na odwiedzenie rodziny w Polsce i próbuje w tym celu wygrać bilet na Euro. Jak robotnik jest w Hiszpanii, to faktycznie musi mu być ciężko: ponad pięć milionów bezrobotnych, recesja, handel wymienny, dwie trzecie młodych deklaruje, że rozważa wyjazd. Polskiego robotnika nawet na wino tam już nie stać, więc z musu pije colę.

Po tym, jak śląscy policjanci napadli na przypadkowych ludzi, wybijając przy tym ząb kobiecie, Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu", napisał komentarz, w którym niedelikatnie potraktował antyterrorystów i ich rzecznika. Jastrzębowski jest dość krępy i generalnie duży, więc śląscy policjanci najwyraźniej zrezygnowali z próby powybijania i jemu zębów w ramach omyłkowej akcji, a poskarżyli się prokuraturze: a on, plose pani, nas popsezywał!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy