Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Mazgaje z komendy

Wiktor Świetlik

Kolejne rewelacje byłych LPR-owców i znanego z prawdomówności byłego ministra Kaczmarka, tym razem o tym, że Jarosław Kaczyński jako premier miał dawać Lepperowi jego testy DNA, nie wzbudziły specjalnych emocji w nikim poza Tomaszami Wołkiem i Lisem.

Swoją drogą jednak to ciekawe, jak dla „Gazety Wyborczej" wzrasta wiarygodność Wojciecha Wierzejskiego. Jeszcze trochę i – by dowalić Kaczorowi – „Gazeta" zacznie się powoływać na artykuły Bolesława Piaseckiego.

Ponieważ rzekoma afera z DNA niezbyt naród poruszyła, znaleziono innego chłopca do bicia, tym razem z lewej strony. Chłopiec, czyli Leszek Miller, w zrozumiały sposób oburzył się, że aferę z więzieniami „Gazeta Wyborcza" odpala ewidentnie wtedy, kiedy rząd ma kłopoty i spada mu poparcie, a Palikot, gdy trzeba wierny Tuskowi, bierze w tym udział. Jednak przy okazji były premier dał też kiepski popis spójności przekazu. Po raz kolejny zaprzeczył istnieniu więzień CIA, a następnie zarzucił tym, którzy o nich informują, ujawnienie tajemnicy państwowej.

Ja nie mam uczuć wyższych? To ciekawe. Uważam, że pani mnie ciężko obraziła. Policzę się z panią na korytarzu po audycji" – poinformowała Kazimiera Szczuka posłankę PiS Krystynę Pawłowicz. Tym samym zresztą Szczuka dowiodła, że uczucia wyższe posiada, bo nienawiść się do nich zalicza.

Prawica się jednoczy. W ramach zjednoczenia Jarosław Kaczyński swoich ofert nie kieruje do PJN, a ziobryści nie są zainteresowani ofertami Kaczyńskiego. To się nazywa zjednoczeniowy tradycjonalizm.

Coca-Cola w Hiszpanii wypuściła reklamę o biednym polskim robotniku, którego nie stać na odwiedzenie rodziny w Polsce i próbuje w tym celu wygrać bilet na Euro. Jak robotnik jest w Hiszpanii, to faktycznie musi mu być ciężko: ponad pięć milionów bezrobotnych, recesja, handel wymienny, dwie trzecie młodych deklaruje, że rozważa wyjazd. Polskiego robotnika nawet na wino tam już nie stać, więc z musu pije colę.

Po tym, jak śląscy policjanci napadli na przypadkowych ludzi, wybijając przy tym ząb kobiecie, Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu", napisał komentarz, w którym niedelikatnie potraktował antyterrorystów i ich rzecznika. Jastrzębowski jest dość krępy i generalnie duży, więc śląscy policjanci najwyraźniej zrezygnowali z próby powybijania i jemu zębów w ramach omyłkowej akcji, a poskarżyli się prokuraturze: a on, plose pani, nas popsezywał!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość