Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Witajcie w świecie kapitana Kirka

Anna Piotrowska

Serial „Star Trek” zainspirował setki naukowców. Urządzenia istniejące w fikcyjnej rzeczywistości stają się faktem

Ten amerykański tasiemiec science fiction (w sumie ponad 700 odcinków i 11 kinowych filmów) wystartował niezbyt udanie. Pierwszy odcinek przygód załogi statku kosmicznego „Enterprise" dowodzonego przez kapitana Kirka zadebiutował na antenie amerykańskiej telewizji NBC 8 września 1966 r. Nie był hitem. Drugi sezon również. W 1969 r. zakończono emisję trzeciego sezonu i wydawałoby się, że to już koniec historii.

Jednakże powtórki cieszyły się tak dużą popularnością, że nakręcono najpierw serial animowany, w 1979 r. powstał pierwszy film pełnometrażowy... a potem lawina ruszyła.

Technologie wymyślone na potrzeby świata „Star Treka" stały się inspiracją dla całej masy naukowców. Część z nich już istnieje, inne są testowane, a wiele znajduje się na etapie wczesnych eksperymentów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej