Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Przelot turystyczny

Najchętniej odwiedzanym muzeum na świecie w 2011 r. był paryski Luwr, który gościł prawie 9 mln turystów. Drugie miejsce zajęło Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku (6 mln), a trzecie British Museum w Londynie (5,8 mln).

Kolejne dwa także zajęły placówki w stolicy Wielkiej Brytanii: galerie Narodowa i Tate Modern. Wynika to z faktu, że wiele placówek kulturalnych na wyspach jest bezpłatnych.

Jak podaje serwis Rp.pl/turystyka, w Belgii pojawiły się taksówki motory. Turyści, którzy nie chcą stać w korkach, mogą po prostu wsiąść za plecy motocyklisty. Podobne rozwiązania praktykuje się m.in. w Azji i Afryce, teraz liczba samochodów zmusza do tego także kolejne europejskie miasta.

Choć śniegu coraz mniej, a wiele polskich ośrodków narciarskich już zamknęło sezon, wciąż można szusować m.in. na Szrenicy czy Kasprowym Wierchu (tu pokrywa białego puchu wciąż ma ponad półtora metra!). Warto też pamiętać, że w Alpach właśnie teraz można korzystać z ofert free ski, w których karnet na wyciągi jest wliczony w cenę zakwaterowania.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy