Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Problemy z nieśmiertelnością

Wojciech Lada

Tytuł „Nieśmiertelność" może wydawać się cokolwiek kłopotliwy w sytuacji, gdy autor opatrzonej nim książki od dwóch miesięcy nie żyje.

Wystarczy jednak doczytać podtytuł – „Prometejski sen medycyny" – by zakłopotanie minęło. Otóż mamy tu do czynienia z książką, której spora część rozgrywa się w zaświatach.

O relacjach wiary i medycyny napisano całe tomy, jeszcze chyba więcej o terapeutycznej roli rytuału, nie brakuje też opracowań o podobieństwach doświadczenia mistycznego, niezależnie od położenia geograficznego i chronologicznego. „Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy" Eliadego, „Mistyka Wschodu i Zachodu" Otta, „Czarownicy i psychiatrzy" Torreya czy „Podróże do piekieł" Wasilewskiego... Jeśli dorzucić do tego opasłe tomy poświęcone tym kwestiom w starożytnej Babilonii, Egipcie czy Grecji, można by wymieniać je wszystkie ze dwa lata.

Po przeczytaniu „Nieśmiertelności" z łatwością można uwierzyć, że Szczeklik mógł cytować te dzieła na wyrywki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE