Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Co się stało z naszą klasą

Krzysztof Masłoń

Wszyscy ściemniają. Szkolny kumpel zwierza się ze swych perypetii małżeńskich i rozwodowych, po czym okazuje się, że jest zatwardziałym kawalerem.

Inny kolega znika, nie wiadomo gdzie, a misją odszukania go obarczony zostaje jego najlepszy przyjaciel, który – jako żywo – za takiego się nigdy nie uważał, a delikwenta nie widział od 15 lat. Spotkania szkolnej paczki czy szkolne zjazdy urządzane w iluśtamlecie matury przeradzają się w koszmarne targowiska próżności.

Pokończyli dziwne studia, jakieś kulturoznawstwa i etnografie, a żyją z gry na giełdzie. Albo idą do pracy w bibliotece, od razu wybierając życie na marginesie, a w domu kąt między lodówką i kaloryferem.

Maciej Bennewicz specjalizuje się w psychologii, jest w jednej osobie menedżerem, trenerem i coachem. Napisał siedem książek, z których pięć zawiera „coaching" w tytule, m.in. „Seks trujący. Seks doskonały. Coaching relacji". I teraz powieść, którą jednak można byłoby przed publikacją sprawdzić nie wyłącznie pod kątem cytatów z Apokalipsy, no i coachingu – rzecz jasna, ale i następstw wydarzeń czy właściwego określania postaci. Tak się bowiem składa, że syn siostry bohatera jest jego siostrzeńcem, a nie jak chce autor – bratankiem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Wojciech Romański

W smoczym kręgu