Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Hajże na zakonnicę!

Piotr Zaremba

TVP gorliwie zajawiała film „Wątpliwość”. Tak gorliwie, że powinien się nazywać: „Brak wątpliwości”

Kameralny, dobry film Johna Patricka Shanleya „Wątpliwość" obejrzałem, kiedy przemknął przez polskie kina. Teraz pokazała go TVP1. Ale nim to się stało, przez wiele dni zapowiadano go usilnie. Scenki z filmu plus głos zza kadru. Objaśniający widzom, co mają myśleć.

Nie będę ukrywał, o czym jest film, ci, którzy go zapowiadali, już to powiedzieli. Nawet jak ktoś go nie obejrzał, i tak się dowiedział. Katolicka szkoła w amerykańskim mieście na początku lat 60. Rzeczywistość już bombardowana przez nowoczesność, a przecież ciągle się przed nią broniąca. Zakonnica grana przez Meryl Streep podejrzewa księdza – w tej roli Phillip Seymur Hoffmann – o molestowanie uczniów. Między nimi rozegra się dramat – scenariusz jest  adaptacją sztuki Shanleya, a wielkie role wzmacniają efekt.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość