Najnowsza interwencja Uważam Rze

Jak oni do nas i do siebie mówią?

Mimo iż nie mam wielu lat i mogę zostać potraktowana niepoważnie, chciałabym poruszyć sprawę kultury wypowiedzi naszych polityków.

Włączam wiadomości i co widzę? Widzę niedojrzałych mężczyzn rzucających obelgami w różnych kierunkach. Powiedzmy sobie szczerze, gdy patrzę na to, co robią z siebie ministrowie czy posłowie, jest mi wstyd. Wstyd mi za tych wykształconych ludzi. Dla wielu osób w kraju politycy są osobami inteligentnymi oraz ułożonymi. Rozumiem, że trudno jest czasem utrzymać emocje, ale powiedzmy sobie szczerze – od niektórych trzeba wymagać więcej. Polityk powinien być człowiekiem, powinien wykazywać najlepsze cechy ludzkie. Tymczasem co prezentują ci ludzie? Co oni pokazują swoją osobą? Ja, jako młoda dziewczyna poszukująca autorytetu, uważam, że nie są oni godni niczyjej uwagi. To zwykłe ośmieszanie się. Wiem, że mogę zostać nazwana „niewychowaną małolatą", ale chciałabym żyć w kraju, w którym żyje się dobrze i którym rządzą osoby na poziomie, które mogą cokolwiek sobą reprezentować.

Z poważaniem, Maria Jurasz, lat 15

Pani Mario, po pierwsze każda opinia, każdego czytelnika, jest dla nas cenna. Czyta nas wielu młodych ludzi i sądzimy, że dlatego także, iż traktujemy ich poważnie, zapraszając do myślenia i spokojnej oceny rzeczywistości, a nie serwując – jak większość mediów – prymitywną propagandę sukcesu, jakże odmienną od codziennego doświadczenia wielu ludzi. A co do polityków, to ma pani rację. Niestety, niekiedy wulgarność jest świadomie używanym narzędziem dyskredytacji przeciwnika, odarcia go z godności.

To właśnie, za zgodą Donalda Tuska, robił Palikot wobec śp. Lecha Kaczyńskiego. I się tym chwalił.

Smutne.  Serdeczne pozdrowienia!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy