Najnowsza interwencja Uważam Rze

III Rzeczpospolita Obojga Narodów

Dwa lata temu, 18 kwietnia 2010 r., była słoneczna niedziela. Z medialnego szumu udało mi się wyłowić tylko to, że msza żałobna w bazylice Mariackiej odbędzie się o godz. 14.

Czyli na trasie konduktu na Wawel trzeba się znaleźć najpóźniej wtedy. Pojechałem rowerem (...). Mijałem tłumy spacerowiczów, pikniki na trawie, budki z napojami i watą cukrową. Słowem – nastrój niczym z „Campo di Fiori" Miłosza. Myślałem nawet, że pomyliłem godziny. Ale potem była już wielka rzeka ludzi. Szła w milczeniu, często całymi rodzinami, z dziećmi. Zatrzymaliśmy się wszyscy i czekaliśmy kilka godzin, patrząc na ogrodzoną pustą przestrzeń od kościoła na Skałce po ujście Grodzkiej. Wreszcie pojawił się w oddali kondukt skręcający z Grodzkiej w Podzamcze, na początku dwie trumny okryte narodowymi flagami, w tym pierwsza z orłem. Staliśmy wszyscy jak sparaliżowani. I w tej ciszy usłyszałem pojedynczy słaby głos stojącego obok mnie staruszka, intonujący „Jeszcze Polska...". Oblała mnie fala gorąca, natychmiast podchwyciłem i słowa „nie zginęła"; śpiewaliśmy już we dwóch. A potem już cała ulica. Teraz uświadamiam sobie, że był to ostatni raz, gdy słyszałem polski hymn.

Stefan Płażek, adwokat

Dziękujemy za to piękne świadectwo. W rocznice kwietniowych pogrzebów pamiętajmy, prosimy, o modlitwie za dusze ofiar Smoleńska.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy