Najnowsza interwencja Uważam Rze

Przemilczane marsze w obronie życia i rodziny

Niezwykle ważne dla mnie, jako 20-latka, jest to, że stanowicie jeden z nielicznych tytułów, dzięki któremu mogę kształtować w sobie takie wartości jak: Bóg, honor, ojczyzna.

W większości mediów, jeżeli się porusza te tematy, to wyłącznie w celu oplucia i wyszydzenia, a ideowców spycha się do podziemia. A propos podziemia, identycznie traktuje się bliski mi temat obrony życia. Czy słyszeliście państwo w telewizji (poza TV Trwam, która prowadziła transmisję live) o tym, że największy w Polsce Marsz dla Życia, gdzie (mimo marnych nakładów finansowych i żadnego zaplecza medialnego) w ubiegłym roku na ulice wyszło 15 tys. osób, w dominującej większości młodzież i ludzie w średnim wieku, odbył się w Szczecinie albo o całorocznej, pełnej determinacji pracy organizacji przedsięwzięcia przez ponad stuosobową grupę młodzieży z Civitas Christiana?

O tym się nie mówi, a o redaktorze Blumsztajnie, który to na niewielkim „pikniku" ateistów i lewicowych „postępowców" ogłosił wszem i wobec prawo do swojego brzucha (sic!), grzmią media od lewa do prawa. Do tej pory w „URz" ukazał się, jak dobrze pamiętam, tylko jeden obszerniejszy artykuł na ten temat. To zdecydowanie za mało. Jako że jestem wychowany w rodzinie wielodzietnej (co można poznać choćby po liczbie kupowanych „Uważam Rze" – dwie sztuki tygodniowo – i oczywiście siódemce młodszego rodzeństwa), dostrzegam to nie jako patologię czy coś nienormalnego, ale jako łaskę i dar od Stwórcy. Taka rodzina niewątpliwie ubogaca, a zasada „homo homini lupus est" szybko zamienia się w „homo homini Deus est". Nie przez przypadek też jestem związany z organizacją największego Marszu dla Życia w Polsce, który wyruszy w niedzielę 22 kwietnia o godz. 15 ze szczecińskich Jasnych Błoni (www.marsz.szczecin.pl).

Z wyrazami uznania, Konrad Szczerbik

Panie Konradzie, ma pan rację: rodzina, rodzeństwo to wielka łaska. Jakże szkoda ludzi, którzy z własnego wyboru (co innego, gdy nie ma takiej możliwości) nie chcą mieć dzieci lub nie chcą dużej rodziny. Praca, kariera – to wszystko przemija. Bywają chwile lepsze i gorsze. Ale dzieci, dobrze wychowane, są wielką radością i łaską właśnie. Zaproszenie

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy