Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Polska

Obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej przysłoniły inną rocznicę. 72 lata temu w Katyniu i innych miejscach straceń NKWD wymordowało 22 tys. przedstawicieli polskich elit. Oficerów, policjantów, urzędników, naukowców, działaczy państwowych. Myśląc o ludziach, którzy zginęli na pokładzie tupolewa, pomyślmy również o tysiącach polskich męczenników z 1940 r. Ofiarach komunizmu, którym Lech Kaczyński i towarzyszące mu osoby zamierzały oddać hołd 10 kwietnia 2010 r.

USA

Przy okazji afery wokół antyizraelskiego poematu Güntera Grassa czołowa amerykańska gazeta „New York Times" postanowiła wyjaśnić milionom swoich czytelników niuanse skomplikowanej historii Europy Środkowo-Wschodniej. Według dziennika rozgrywająca się w latach 30. głośna powieść noblisty „Blaszany bębenek" opowiada o „wzroście nazizmu w Niemczech i w Polsce". Jedno jest pewne. W znanej z „sympatii" do Polski nowojorskiej redakcji wzrasta poziom głupoty.

Korea Północna

Amerykanie często biją się w piersi, że nie zbombardowali komór gazowych i torów prowadzących do Auschwitz. Mogliśmy powstrzymać ludobójstwo, a tego nie zrobiliśmy – mówią. Tego błędu nie da się już naprawić, ale można spróbować go nie powtórzyć. Jak ujawnił amerykański wysłannik ds. przestrzegania praw człowieka w Korei Północnej Robert King, sytuacja w obozach koncentracyjnych na terenie tego kraju jest obecnie znacznie gorsza niż w sowieckich łagrach. Ludzie są w nich mordowani tysiącami. Żadnego bombardowania jednak oczywiście nie będzie. Niestety w Korei Północnej nie ma ropy, a poza tym, kto by chciał drażnić sąsiednie Chiny.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?