Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Sentyment do „Pitbulla”

Jolanta Gajda-Zadworna

Z reżyserem Xawerym Żuławskim rozmawia Jolanta Gajda-Zadworna

„Krew z krwi" w Canal Plus, „Aida" w TVP... Twórca kinowego „Chaosu" i „Wojny polsko-ruskiej" staje się reżyserem serialowym?

Nie czuję się nim. Może dlatego, że przy tych projektach miałem sporo swobody. Inaczej niż przy „Tancerzach", przy których straciłem artystyczną niewinność. Musiałem wejść w wyznaczone sztywno ramy i była to droga przez mękę.

„Krew z krwi" już tyle krwi panu nie napsuła? Nadany w ubiegłym tygodniu pierwszy odcinek zebrał pochlebne recenzje. Co jest oryginalnego w tej kryminalnej historii?

Intrygujący pomysł, by karty rozdawała kobieta. Żona gangstera, która przed sobą i trójką dzieci udaje, że nic o tej profesji nie wie. Z powodu różnych wypadków musi jednak męża zastąpić.

Agata Kulesza znakomicie sprawdza się w głównej roli.

Wszystko w tej produkcji zagrało.

Z „Aidy" też jest pan tak zadowolony?

Zaadaptowany przez nas hiszpański format znakomicie rozluźnia polskie stereotypy. W komediowy sposób odnosi się do tematów tabu obecnych w niejednej rodzinie.

Ale forma jakby nie przystaje do obecnej koncepcji TVP2.

Projekt został zakupiony przed objęciem szefostwa przez pana Kapuścińskiego.

A inne polskie seriale? Co pan o nich myśli?

Pod względem formalnym podobała mi się „Głęboka woda". Mam sentyment do „Pitbulla", gdzie zrobiłem cztery odcinki. To produkcje, przy których widać, że twórcy pracowali całym sercem, filmowo. W taki sposób powstają dziś najlepsze zachodnie seriale. To jedyna dobra droga.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej