Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Prawda i ideologia

Piotr Skwieciński

Teoria „zamachu smoleńskiego” ma swoich wiernych orędowników, ale wydaje się zupełnie nieprawdziwa. Prosty rachunek zysków i strat wyraźnie wskazuje, że nikt by na takim posunięciu nie skorzystał

Na wstępie deklaracja. W okołosmoleńskich sporach zajmowałem zawsze stanowisko antyzamachowe. Nadal uważam, że zamachu nie było. Zarazem jednak muszę stwierdzić, że w ostatnich miesiącach siła tego mojego przekonania się zmniejszyła.

Po pierwsze dlatego, że szereg faktów (na czele z błędnym i anonimowym przypisaniem głosu kpt. Grzywny generałowi Błasikowi) zachwiał moim zaufaniem do ustaleń komisji Millera. Ewidentnie tezy jej raportu były uzgadniane politycznie; skoro tak, powinny być zweryfikowane przez niezależną komisję. Tej opinii dałem wyraz na łamach „Rzeczpospolitej".

Po drugie dlatego, że dziwnie zaczyna wyglądać sytuacja, w której strona macierewiczowska od miesięcy bombarduje opinię kolejnymi ustaleniami polonijnych naukowców, a strona druga (rozumiem przez nią rząd, „GW" i inne mainstreamowe media) konsekwentnie milczy. Chcę być dobrze zrozumiany. Ustalenia prof. Biniendy i Nowaczyka mogą być mylne (nadal sądzę, że są mylne), a nawet mogą być stekiem bzdur. Ale kwitowanie ich milczeniem jest, powtórzmy, dziwne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy