Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z niepłaconymi długami?

Paweł Jabłoński

Rośnie wartość nieregulowanych terminowo rachunków, kredytów, faktur i podatków. Ten wzrost jest szczególnie widoczny w przypadku danin dla fiskusa.

Na razie ta góra zaległych pieniędzy nie stanowi jeszcze niebezpieczeństwa dla rozwoju gospodarki. Ale w przyszłości zjawisko to może się stać groźne. Podstawową jego przyczyną jest już widoczne spowolnienie gospodarki. Firmy mające kłopoty ze sprzedażą swoich towarów i ludzie tracący pracę będą mieli kłopoty z terminowym regulowaniem swych zobowiązań. Można wręcz oczekiwać, że niepłacenie rachunków będzie jedną z metod finansowania potrzeb.

Na te niezależne od nas złe tendencje nałożą się niekorzystne skutki zmiany strategii banków. Zapowiadają one zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów, szczególnie wobec małych i średnich firm. To efekt wydarzeń, które zachodzą w rozwiniętych gospodarczo krajach, ale skutki tego uderzą w nasze firmy szczególnie mocno.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość