Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Pokój wygrywa się potężnymi siłami zbrojnymi

Piotr Włoczyk

Wywiad z Johnem Lehmanem, doradcą ds. obrony republikańskiego kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya

Mitt Romney, mający już stuprocentową pewność, że w listopadowych wyborach zmierzy się z prezydentem Obamą, powiedział pod koniec marca, że Rosja jest największym geopolitycznym przeciwnikiem USA. Zgadza się pan z tą opinią?

Te słowa muszą być przedstawione w szerszym kontekście. Osobiście uważam, że Rosja pod rządami Putina chce się prezentować jako największy przeciwnik USA, choć nie ma powodu, dla którego Rosjanie powinni czuć się zagrożeni przez USA lub też wykazywać wobec nas wrogość. Wydaje się, że stoi za tym potrzeba rosyjskiej polityki wewnętrznej i kagiebistowska przeszłość Putina. Patrząc na jego zachowanie, można odnieść wrażenie, że wizja USA jako wroga jest efektem prania mózgu, które przeszedł na treningach KGB.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez