Najnowsza interwencja Uważam Rze

Który to był MiG?

W ciekawym artykule W. Lady na str. 79 wkradł się błąd – fotografia przedstawia MiG-15, nie MiG-21. W 1953 r. nie latał jeszcze nawet prototyp MiG-21...

Ale jest to rzeczywiście ten egzemplarz samolotu, na którym uciekł polski pilot. Ze zdumieniem zauważam, że na przełomie lat 60. i 70., jako dziesięciolatek, robiłem modelik MiG-15 kupiony w sklepie w PRL właśnie z tym numerem bocznym – to była polska kopia modelu angielskiej firmy Airfix i nikt nie zadał sobie trudu sprawdzić, który to egzemplarz jest odwzorowany.

Ukłony, Jerzy W. Mietelski, Kraków

Ma pan oczywiście rację. Franciszek Jarecki uciekł z Polski nie samolotem MiG-21, lecz MiG-15, a konkretnie MiG-15 Bis – najnowszą wersją dostępną w 1953 r. Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Błąd wynikał zapewne z faktu, że redaktor Lada, z racji wieku, nie był w stanie na przełomie lat 60. i 70. mieć kontaktu ze wspomnianym przez pana modelikiem.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?