Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Polska

Jak napisała „Rzeczpospolita", Andrzej Brzozowski, szef nowego biuletynu IPN „Pamięć.pl", próbował zabronić autorom używania terminu „sowiecki" i zastąpić go komunistycznym określeniem „radziecki". Uznał bowiem, że termin „sowiecki" ma... negatywne konotacje. Związek Sowiecki był najstraszliwszą totalitarną dyktaturą w historii świata. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt milionów ofiar. Pomysł, że należy unikać wobec niego „źle kojarzącego" się określenia, jest więc abberacją. A mianowanie pana Brzozowskiego na stanowisko szefa biuletynu IPN – pomyłką.

Izrael

W Tel Awiwie w wieku 102 lat umarł Benzion Netanjahu, ojciec prawicowego premiera Beniamina. Z tej okazji izraelskie media przypomniały o mało komu znanym fakcie, że Benzion Netanjahu urodził się w Warszawie jako Benzion Mileikowski. Z Polski wyjechał w dwudziestoleciu międzywojennym. Był znanym działaczem ruchu syjonistyczno-rewizjonistycznego, bliskim współpracownikiem Włodzimierza Żabotyńskiego. To kolejny dowód na to, że Izrael to państwo zbudowane przez polskich Żydów, a duża część jego obecnych elit ma polskie korzenie.

Warszawa

Grupa komunistycznych fanatyków jak co roku złożyła kwiaty pod pomnikiem zdrajcy i sowieckiego figuranta Zygmunta Berlinga. W tym roku w obchodach urodzin czerwonego dowódcy wzięli jednak udział przedstawiciele... miasta Warszawy. W imieniu samorządowców wieniec złożył wiceburmistrz Pragi-Południe Jarosław Karcz (PO). Już sam fakt, że pomnik Berlinga – 23 lata po odzyskaniu niepodległości – nadal stoi w stolicy Polski, to hańba. Na to, co zrobili warszawscy urzędnicy, nie ma zaś słów.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO