Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Ostatnie zwycięstwo mediów nad złem

Piotr Zaremba

Blogerka i dziennikarski wyga z filmu „Stan gry” to idealny duet na czasy przejściowe. Ale na jak długo?

Wyszperałem ten film podczas długiego weekendu, na kanale Cinemax 2. „Stan gry" (State of Play) Kevina McDonalda przemknął przez polskie kina parę lat temu niepostrzeżenie – mimo Russella Crowe'a i Bena Afflecka w rolach głównych.

Może dlatego, że to jeden z wielu filmów na podobny temat: korupcja w sercu demokracji, wszechwładza korporacji, bezkarność i miękkie charaktery reprezentantów ludu oraz dziennikarze, którzy tym zjawiskom depczą po piętach. Znacie? Znamy – od czasów komediodramatów Franka Capry, choć przewiny elit stają się coraz wymyślniejsze, a barwy, w jakich maluje się stan demokracji – coraz ciemniejsze.

Co ten film wyróżnia, poza wdziękiem dziwnie podtatusiałego Crowe'a jako bezkompromisowego dziennikarza? Czasem błahy film wychwytuje ducha czasu. I „Stan gry" to zrobił.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe