Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Najlepsze konta oszczędnościowe

Piotr Ceregra

Modelowym wręcz przykładem banku, który konto oszczędnościowe wykorzystuje do sprzedaży całego pakietu produktów, jest Deutsche Bank.

DB Konto Oszczędnościowe 24h z dzienną kapitalizacją odsetek prowadzi we wszystkich rankingach oprocentowania ze stawką 8,1 proc. w skali roku. Tyle dostaną jednak tylko osoby, które w okresie trwania tej promocji założą w banku konto osobiste. Dodatkowo tak wysokie odsetki są płacone tylko od kwot nieprzekraczających 10 tys. zł. Podstawowe oprocentowanie oferowane całej reszcie klientów to już tylko 4,09 proc.

Numerem dwa na rynku jest obecnie konto oszczędnościowe w BGŻ Optima. Tu również trwa promocja, zaplanowana do 10 lipca. Za nowe środki (należy przez to rozumieć pieniądze wpłacone w czasie obowiązywania promocji) bank płaci 6,5 proc. w skali roku – z zastrzeżeniem jednak, że ta stawka obowiązuje tylko dla kwot do 40 tys. zł. Wyższe sumy, a także pieniądze wpłacone wcześniej, przynoszą już tylko 5,8 proc. odsetek. Natomiast oprocentowanie poza promocją to 4,6 proc.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu