Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Niczego nie zepsuć

Michał Kołodziejczyk

Niemcy pokazali nam, jak piłkarskie półprodukty zamienić w towary ze znakiem wysokiej jakości. Trójka z Borussii Dortmund może poprowadzić Polskę do zwycięstw na Euro

A jak oceni pan grę Łukasza Piszczka w meczu z Bayernem? – polski dziennikarz zapytał Juergena Kloppa, trenera Borussii Dortmund.

– Nie ma za co – odpowiedział Klopp. – Słucham? – Nie ma za co. Przygotowałem wam do reprezentacji jednego z najlepszych prawych obrońców na świecie.

Reprezentacja Polski od Kloppa dostała prawdziwy skarb, żaden z selekcjonerów przed Franciszkiem Smudą nie miał tyle szczęścia i na najważniejszy turniej w swoim życiu nie otrzymał do dyspozycji trzech gwiazd europejskiej piłki – do tego wszystkich z jednego klubu. Jeśli naszej drużynie rzeczywiście udałoby się wyjść z grupy na Euro, to spory procent nagrody od PZPN powinien zostać przelany na konto Borussii.

Drużyna Kloppa rok temu po dziewięciu latach przerwy wywalczyła mistrzostwo Niemiec dla Dort- mundu, kilka tygodni temu obroniła tytuł, przy jeszcze większym udziale Polaków. Trener Borussii pokazał, jak ważne w futbolu są cierpliwość i zaufanie. W Roberta Lewandowskiego wierzył, gdy śmiały się z niego całe Niemcy. Kiedy siedzący na ławce Jakub Błaszczykowski krzyczał w mediach, że chce zmienić klub, trener chwalił go, mówiąc, że lubi ambitnych zawodników. Łukasz Piszczek właśnie w Borussii miał największe wsparcie, gdy w Polsce próbowano zrobić z niego głównego winowajcę korupcji w piłce nożnej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?