Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Rewolucja teologiczna pewnej mistyczki

Filip Memches

Nowe spojrzenie zarówno na postać, jak i objawienia św. Faustyny

Ewa K. Czaczkowska "Siostra Faustyna.
Biografia świętej"
Wydawnictwo Znak

O św. Faustynie Kowalskiej i jej objawieniach najwięcej mogliśmy się dowiedzieć u źródeł, czyli z „Dzienniczka" zakonnicy. Należy on do najważniejszych dzieł literatury religijnej XX w. Co ciekawe, pod względem liczby języków, na które go przetłumaczono, jest bardziej rozpowszechnionym polskim tekstem niż utwory Gombrowicza czy Lema.

Książka Ewy Czaczkowskiej jest, zdaje się, pierwszą obszerną i szczegółową biografią słynnej polskiej mistyczki. Co warto podkreślić, biografia ta wykracza poza ramy doczesnej działalności siostry Faustyny. Mamy tu dwie części. Pierwsza obejmuje lata 1905–1938, czyli okres życia zakonnicy. Druga, znacznie krótsza, a jednak nie mniej ważna, dotyczy lat 1938–2002. To okres pośmiertnej misji siostry Faustyny, kiedy kult Bożego Miłosierdzia staje się istotnym elementem duchowości Kościoła.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej