Najnowsza interwencja Uważam Rze

TVP stronnicza

Ogłaszacie, iż władza niszczy TVP, i macie rację. Podstawowym mankamentem TVP jest jej podporządkowanie się obecnej władzy.

Nie może tak być, że z jednej strony nalega się, aby odbiorcy płacili abonament, a z drugiej serwuje się nawet nieskrywane sympatie do ekipy Tuska i całej formacji PO. [...] Żenująca stronniczość dziennikarzy TVP widoczna jest niemal w każdym wywiadzie, programie publicystycznym. Polityków dzieli się na tych, którym zadaje się niewygodne pytania ot, tak, aby wybrnął, i na tych, których traktuje się ze specjalną gorliwością. Przerywanie w pół słowa, wyrywające się spod kontroli bezpardonowe ataki na tych innych. Programy niewygodne pościągano, nie ma Pospieszalskiego, a jeżeli jest, to w późnych godzinach wieczornych, nie ma Rafała Ziemkiewicza, a jeśli jest, to niezmiernie rzadko itd., itp. Mamy za to głupawy show z gwiazdkami, niekończące się wciąż do znudzenia nowe jakieś tam seriale, komedie romantyczne, filmy „odgrzewane" po kilkanaście razy itd. [...] Pan red. Lis w swoim programie „Tomasz Lis na żywo" bije wszelkie rekordy i nawet się z tym nie kryje. W jednym z programów uciszał publiczność, gdy ta wyrażała swój aplauz dla Jarosława Kaczyńskiego. [...] Mam jednak nadzieję, że dzięki takim mediom jak wasz tygodnik powoli będzie się to zmieniać.

Z poważaniem, Jan Skrutek, Wrocław

Dziękujemy za te celne obserwacje. Niestety, zachodzi obawa, że wkrótce nie będzie już czego zmieniać, bo wygląda na to, iż władza postanowiła TVP zniszczyć. Premier Tusk wywołał swoimi wypowiedziami lawinowy spadek wpływów z abonamentu, a niczego w to miejsce nie zaproponował. Czy po to, by zyskały komercyjne, zaprzyjaźnione z władzą – jak to ujął Andrzej Wajda – stacje? Na to wygląda.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE