Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Dekomunizacja ulic

Specjalny zespół parlamentarny, w którego skład wchodzą posłowie PiS, PO i SP, rozpoczął prace nad ustawą, która ma ostatecznie zdekomunizować ulice polskich miast.

Jeżeli ustawa przejdzie, to z naszej przestrzeni publicznej wreszcie znikną wszystkie relikty totalitaryzmu. Ulice Armii Ludowej, pomniki wdzięczności Związkowi Sowieckiemu czy aleje Gwardii Ludowej. Trzymamy kciuki za posłów. Dlaczego tylko musiały upłynąć 23 lata niepodległości, żebyśmy doczekali się takiej inicjatywy?

Rocznica Wallenberga

W warszawskim Teatrze Żydowskim odbyły się – pod auspicjami ambasady Węgier i Węgierskiego Instytutu Kultury – uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin Raoula Wallenberga. Jednej z najbardziej prawych i  tragicznych postaci II wojny. Ten szwedzki dyplomata uratował w okupowanym przez Niemców Budapeszcie kilkadziesiąt tysięcy Żydów, a po sowieckim „wyzwoleniu" został uprowadzony i zamęczony przez NKWD. „Uważam Rze" patronowało tym uroczystościom.

Polska w Londynie

Ognisko Polskie – jedna z najważniejszych instytucji emigracji londyńskiej – może zostać sprzedane. Klub polskich oficerów, w którym stałym bywalcem był m.in. gen. Anders, boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Całe szczęście, że pomoc zaoferowali polscy dyplomaci. Nie, nie jest to pomoc finansowa. MSZ gotowe jest kupić placówkę, aby... zamienić ją w rezydencję ambasadora. Gdy Polska była uciemiężona, londyńscy imigranci reprezentowali na Zachodzie nasz naród. Dziś, gdy Polska jest wolna, nie zamierza kiwnąć palcem, aby choć w części spłacić ten dług.

To smutne.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO