Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Na orbitę prywatnie

Falcon 9 z kapsułą Dragon na pokładzie wystartował w zeszły wtorek rano. Ten udany start rakiety SpaceX otwiera nowy rozdział podboju kosmosu – erę dominacji komercyjnych firm.

– Kamień spadł mi z serca – napisał na Twitterze Elon Musk, miliarder, który stoi za kosmicznym przedsięwzięciem SpaceX. – Ze startem tej rakiety wiążemy tak wielkie nadzieje, że teraz czujemy się, jakbyśmy wygrali Superbowl!

Radość Muska jest w pełni uzasadniona. Start przekładano wielokrotnie. Na powodzeniu misji zależy również NASA, która z prywatnymi firmami wiąże nadzieje na zachowanie przewagi USA w wyścigu w kosmos.

– To wielki dzień dla Ameryki – mówił Charles Bolden, szef amerykańskiej agencji kosmicznej – Wielu myślało, że już po nas, ale teraz mówimy: „Wcale nie odeszliśmy".

—p.k.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość