Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Konkurs wiedzy o Rymkiewiczu

Do 1 września można nadsyłać prace na Ogólnopolski Konkurs Rymkiewiczowski. Organizatorzy oczekują na analizę, recenzję lub esej na jeden z podanych tematów.

Dla młodszych: „Analiza i interpretacja wybranego wiersza z tomiku zatytułowanego »Zachód słońca w Milanówku«" lub „Wieszcz niepoprawny. »Żmut« – portret Mickiewicza wbrew tradycji romantycznej". Dla studentów:  „Program literacki Rymkiewicza zawarty w manifeście »Czym jest klasycyzm«", „Badacz a przeszłość. Problem wartości poznawczej pisma na przykładzie książki eseistycznej »Aleksander Fredro jest w złym humorze«" lub „Powstanie warszawskie – bezsensowna rzeź czy ofiara na rzecz wolnej Polski. Zgoda lub polemika z »Kinderszenen«" .

Prace należy przesyłać na adres  konkurs_rymkiewiczowski@wp.pl. Gala wręczenia nagród odbędzie się 27 października w Milanówku.

—wl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO