Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Mistrzowie i oprawcy

Adam Ciesielski

Obdarzona krystalicznym głosem Antonina Krzysztoń przywraca wiarę w sens śpiewania poezji

 

Antonina Krzysztoń
Koncert Live
Pomaton/EMI

Modę na śpiewanie wierszy rozpowszechniły w Polsce studenckie festiwale piosenki w Krakowie. Zapoczątkowała ją Ewa Demarczyk. Obdarzona fenomenalnym głosem artystka podczas pierwszego festiwalu w 1962 r. zajęła co prawda drugie miejsce, ale werdykt natychmiast okazał się nieporozumieniem, bo to ona właśnie olśniła wszystkich poetyckim repertuarem w oprawie muzycznej Zygmunta Koniecznego.

W następnych latach od tej imprezy karierę zaczynali Maryla Rodowicz, Urszula Sipińska, Zdzisława Sośnicka i wiele innych sław, ale za sprawą Demarczyk żywy pozostawał nurt poetycki, z czasem już w formie piosenki autorskiej. Dość wspomnieć Leszka Długosza, Marka Grechutę, Macieja Zembatego, Jana Wołka, Jacka Kleyffa z Salonem Niezależnych, Bohdana Smolenia z kabaretem Pod Budą, Wojtka Bellona z Wolną Grupą Bukowina czy Ryszarda Makowskiego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy