Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

O wolność słowa

Bronisław Wildstein

Wydaje się, że nadchodzi czas, kiedy trzeba tworzyć instytucje, które walczyć będą o wolność słowa

Istniejące organizacje tego nie robią, a nawet uczestniczą w jej ograniczaniu. Oto jeden z przykładów: polski Komitet Helsiński, którego racją bytu powinno być występowanie w obronie wolności, organizuje (jego reprezentanci twierdzą, że wyłącznie „wspiera" i „zabezpiecza") proces oraz doprowadza do skazania wybitnego filozofa prof. Ryszarda Legutki za nazwanie „smarkaterią" smarkaczy, którzy domagali się zdjęcia krzyży w szkole.

Przykłady można mnożyć. Syn Mieczysława Pszona nęka procesem Romana Graczyka za książkę, w której ujawnił on współpracę jego ojca z SB.

Najbardziej znaczącym ostatnio przykładem jest skazanie jednego z ważniejszych działaczy opozycyjnych czasów PRL, współtwórcę Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofa Wyszkowskiego, za stwierdzenie, że Lech Wałęsa był płatnym agentem SB. Sąd Najwyższy odrzucił wniosek Wyszkowskiego o kasację. A Wałęsa wytoczył mu kolejny proces o taką samą wypowiedź w innym czasie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?