Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Brak mi w Polsce arystokracji myśli

Eryk Mistewicz

Na śmietnik wczorajszego dnia trafiła reforma emerytalna. Pożyła cztery godziny. Nikt już o niej nie pamięta

Im większa rytualna łupanina, im częściej padają zwroty „jak Hitler" i „won suko", tym widać wyraźniej: na rosnącej temperaturze dyskusji zyskują wszyscy.

Zyskują politycy. Ci, którzy nauczyli się (zostali nauczeni), jak formatować swoje myśli, aby „przechodziły przez szkło", rezonowały. Aby spośród 460 sejmowych „no name'ów" już tylko wypowiedzenie ich nazwisk powodowało emocje.

Zyskują media. Te, dla których bezpłatna transmisja z sejmowej sali to zredukowanie do zera kosztów programu. Zaś zaproszenie Stefana Niesiołowskiego z Joachimem Brudzińskim zawsze zapewnia „oglądalność". A więc – dla wszystkich mediów.

Zyskują odbiorcy. Wreszcie rozumieją politykę. Mają o czym porozmawiać z sąsiadami i przyjaciółmi. Socjalizują się. I angażują.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?