Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Przecież Obama był w Auschwitz

Szewach Weiss

Zdawałoby się, że wszyscy na świecie doskonale wiedzą, że obozy zagłady zostały zbudowane w okupowanej przez Niemców Polsce.

Dlaczego więc wciąż wiele osób używa sformułowania „polskie obozy śmierci" czy „polskie obozy koncentracyjne"? Niestety część tych ludzi znakomicie zdaje sobie sprawę, że określenie to jest niewłaściwe. Używając go, chcą jednak zrzucić odpowiedzialność za Holocaust na Polaków. Jest to obrzydliwa manipulacja.

Inni zasłaniają się skrótem myślowym odnoszącym się do geograficznego położenia obozów, mówiąc, że skoro ośrodki te były zlokalizowane w Polsce, można je nazwać „polskimi".

Jan Karski służył w polskiej konspiracji, był kurierem i emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego. W czasie wojny dotarł do Roosevelta oraz Churchilla i opowiedział im o tym, jak na polskich ziemiach Niemcy mordują Żydów. Niestety, nie zareagowali oni na jego wołanie o pomoc.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez