Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Gabinet Kaczyńskiego

Piotr Zaremba

Próbujemy wejść w głowę prezesa PiS. Kogo widziałby w swoim rządzie, gdyby tworzył go w tym momencie? Kto jest jego wymarzonym ministrem?

Co rusz pojawiają się w mediach demoniczne wizje przyszłych rządów PiS. Ich autorzy mają jeden cel: „straszenie lemingów". Lemingami nazywamy  przeżuwaczy mądrości produkowanych przez medialny mainstream.

W ostatnim „Wprost" Cezary Michalski w tekście na ten temat posuwa się do uczynienia słynnego agenta Tomka (Tomasza Kaczmarka, obecnie posła PiS) ministrem... infrastruktury. Wszystkie wyimaginowane zdarzenia podporządkowane są tezie: „Tajemnicą odbudowywania się Jarosława Kaczyńskiego nie jest jego siła, a słabość tych, którzy mieliby go powstrzymać. Nie tylko rządu, ale całej klasy politycznej".

Będą kontrakty

Niestety, Michalski nie objaśnia, na czym powinna polegać kontrakcja „całej klasy politycznej". Na bardziej zmasowanej kampanii propagandowej połączonej z selektywnymi represjami? A może na porozumieniu się wewnątrz elit? Historyjka kończy się powołaniem rządu popieranego przez PO, SLD, Ruch Palikota i PSL. Tylko czy to nie jest recepta raczej na wzmacnianie jedynego realnego kontestatora? A może na polityce wychodzącej naprzeciw niektórym zagrożeniom, które sygnalizuje Kaczyński?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe