Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Mieścimy się w europejskiej normie

Dorota Gawryluk

Nie sposób zrozumieć, dlaczego część elit uznała, że nowoczesność i europejskość polegają na tym, iż chętnie szkaluje się własny kraj

Stąd sporo głosów aprobaty po tym, jak BBC wyemitowała film, w którym przestrzegała angielskich kibiców przed przyjazdem do Polski, strasząc ich, że mogą wrócić w trumnie. Co prawda, polscy zwolennicy tej teorii, a tacy pokazali się natychmiast, od lat żyją w tym dzikim kraju i dobrze im się powodzi, żaden za swoje poglądy nie dostał nawet w twarz, ale nie przeszkadza im to krzyczeć, jak to w Polsce różne mniejszości są prześladowane.

Na pytania, na czym to prześladowanie polega i skąd pewność, że to fala wznosząca, odpowiadają zwykle tak samo, że widzieli napisy na murze, że ktoś gdzieś krzyknął na czarnoskórego Murzyn albo nazwał Żyda Żydem, a raczej przezwał, bo to ponoć obelga. Ludzie ci mówią więc głównie o swoich wrażeniach i odczuciach. O tym, co im się wydaje. Problem polega na tym, że autoryzują to autorytetami swoich tytułów naukowych czy wysokich stanowisk.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?