Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Spadanie z wysokiego konia

Danuta Walewska

JP Morgan, Goldman Sachs i Morgan Stanley zaliczają kolejne spektakularne porażki. Po jednej z ostatnich właściciel Facebooka stracił raptem... 5 mld dol.

Gigantyczne wpadki trzech wiodących banków amerykańskich JP Morgan Chase, Morgan Stanley i Goldman Sachs przy przygotowaniu oferty publicznej wchodzącego na giełdę Facebooka stawiają amerykańską arystokrację bankową w zupełnie nowym świetle.

Jakby tego było mało, JP Morgan i Goldman Sachs zaliczyły także inne kompromitacje. JP Morgan stracił grubo ponad 2 mld dol. na handlu ryzykownymi obligacjami, chociaż wcześniej zapierał się, że w ogóle nie jest aktywny na tym rynku. Nie dość na tym – pracownik tego banku 29 maja ujawnił tajne informacje dotyczące finansów japońskiego producenta wyrobów szklanych Nippon Sheet Glass Co. Z kolei pracownik Goldmana Sachsa opublikował w „New York Times" informacje, jak traktowani są tam klienci, pogardliwie nazywani mupetami. Teraz przeciwko amerykańskiej „wielkiej trójce" toczy się dochodzenie amerykańskiego nadzoru rynku kapitałowego – Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe