Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Kosmiczne zamieszanie

Piotr Włoczyk

Wywiad z prof. Jeffreyem A. Hoffmanem, astronautą i astrofizykiem

Ucieszył się pan, gdy pierwszy prywatny bezzałogowy statek kosmiczny „Dragon" – dzieło kalifornijskiej firmy SpaceX – przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?

Bardzo mnie to ucieszyło. Uważnie śledzę poczynania SpaceX, a także szerzej – rozwój komercyjnego sektora kosmicznego, któremu bardzo kibicuję. Na początku trzeba pokazać wszystkim jakiś sukces, żeby rozpędzić ten projekt, a bezpieczne dobicie do stacji to niewątpliwie doskonały prognostyk na przyszłość.

Czy to wydarzenie rzeczywiście jest otwarciem zupełnie nowej ery w badaniu kosmosu?

Nie, to nie jest kompletnie nowa era. Obserwujemy raczej powolny proces zmian. Media przesadzają trochę z nazywaniem tego „zupełnie nową erą".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej