Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Scenariusz idealny

Ryszard Makowski

Melduję pełną gotowość do Euro 2012. Kupiłem litra i wuwuzele

Postawa – piłka nożna mnie nie interesuje, a ko, ko, że bramka jest okrągła, a piłki są dwie, zwisa mi kompletnie, jest całkiem nie do zaakceptowania. Euro 2012 to wydarzenie na miarę przyjęcia chrztu przez Mieszka I, a to nakłada obowiązki obywatelskie.

Gdy znajomi zadzwonią: – Stary wpadnij na mecz, po każdej bramce Polaków stawiamy pół litra, nie wypada malkontencić. – A jak nie trafią? – Trzeba mieć wiarę – oni strzelą bramkę, my strzelimy lufę. Na wszelki wypadek, gdyby znajomi wpadli w desperację, po serii pudeł biało-czerwonych i zrobili szlaban na barek, bierzemy ze sobą piersiówkę. Jeśli nasza drużyna narodowa z premedytacją pozbawi nas darmowych sznapsów, to powetujemy sobie w toalecie solidnym grzdylem i bez łaski.

Cały czas człowiek jednak pozostaje w sinusoidalnym rozchwianiu. Jeżeli Polacy będą wygrywać, to ta nieudaczna władza otrąbi sukces i stwierdzi bezczelnie, że zwycięstwo potwierdza jedynie słuszną linię partii i świadczy o nieomylności najwyższych czynników po wsze czasy... Już lepiej, żeby piłkarze przegrali. Jak lepiej? To my przegramy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?