Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

50 lat francuskiej legendy

Robert Przybylski

Jednym z najsłynniejszych francuskich aut sportowych jest Alpine 110. Te niewielkie samochody zdominowały rajdy na przełomie lat 60. i 70.

Szwed Ove Andersson na Alpine 110 wygrał nawet rajd Monte Carlo w 1971 r. Kolejne modele już nie odniosły takich sukcesów i marka w połowie lat 90. zniknęła z rynku. Od 2008 r. słychać uporczywe pogłoski, że Renault zamierza ją odkupić i stworzy kolejną generację sportowych maszyn.

Możliwe, że zapowiedzią takich działań jest koncepcyjny Alpine Berlinette A110-50, powstały z okazji 50. urodzin marki. Samochód ma stalowe podwozie i karoserię z tkanin węglowych. Większość komponentów, w tym 3,5-litrowy, 400-konny silnik, wzięta została z wyczynowego Renault Megane Trophy, co może ułatwić decyzję o rozpoczęciu małoseryjnej produkcji w obcej fabryce na zlecenie Renault.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE