Najnowsza interwencja Uważam Rze

Kiedy tak będzie także w TVP?

Szanowny Panie Redaktorze, w poniedziałek, 28 maja, w głównym dzienniku publicznej telewizji francuskiej (TV2) o godz. 20 nadano reportaż z Polski o Witoldzie Pileckim.

Był to długi, trwający około 4 min materiał, który w wyczerpujący sposób przedstawił jego sylwetkę i życiorys wojenny. Ciekawie i kompetentnie omówiono dobrowolne uwięzienie w Auschwitz, ucieczkę stamtąd i pisane potem raporty o sytuacji w obozie, następnie zaangażowanie w konspirację i tragiczne losy powojenne, razem z pokazaniem więzienia, opisem tortur i sfingowanego procesu.

Reportaż podkreślał bohaterstwo, poświęcenie i patriotyzm polskiego oficera, który oddał życie za ojczyznę, nie bacząc na rodzinę. Oglądaliśmy wiele prywatnych zdjęć i słuchaliśmy interesującego, chwilami wręcz wzruszającego komentarza.

Czy zechciałby Pan w moim imieniu zadać pytanie panu Juliuszowi Braunowi, prezesowi TVP, kiedy w programie oglądanym przez miliony widzów będziemy mogli oglądać takie programy w polskiej telewizji publicznej?

Wojciech Fałkowski

Wiemy, że prezes Braun nas czyta, więc niniejszym pana pytanie przekazujemy. Nam też przykro patrzeć, jak główny program informacyjny telewizji publicznej infantylizuje się, unika ważnych tematów, a jednocześnie traci lawinowo widzów. Sytuacji topionej przez władze TVP poświęciliśmy ostatnio okładkę, ale do sprawy będziemy wracać, bo jest ważna!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez