Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Święty Mikołaj już nie ma prezentów

Dorota Gawryluk

Sztuczki Rostowskiego nie robią wrażenia na inwestorach, którzy nie kupują rządowego optymizmu

Trudno lubić Leszka Balcerowicza. Nie dość, że jest dosyć oschły w relacjach, to jeszcze uparty i przywiązany do swoich teorii niczym Ślimak z „Placówki". Ale bez względu na uczucia, sympatie i antypatie nikt nie odmówi Balcerowiczowi jego zaangażowania oraz czujności w sprawach dla Polski najważniejszych, bo dotyczących gospodarki.

Nawet jeśli jego teorie uznać za zbyt liberalne, to warto wsłuchać się w jego głos, bo Balcerowicz stał się ostatnio najbardziej konstruktywnym ekspertem gospodarczym rządu. Jego uwagi są niezwykle celne, a do tego – jak słychać w kuluarach – trochę jednak bolą.

Do tej pory słuchaliśmy Balcerowicza niechętnie. Polacy za to chętnie podchwycili hasło, że „Balcerowicz musi odejść". Bo jak słuchać kogoś, kto namawia do oszczędzania, kto krytykuje przywileje wielu grup, kto mówi wprost: „Zabrać becikowe i zasiłek pogrzebowy"? Ale czas działa na korzyść Balcerowicza. Oto na własne oczy zobaczyliśmy, czym się kończy nieroztropność polityków, którzy – mówiąc Balcerowiczem – „zachowywali się niczym święci mikołaje rozdający prezenty na prawo i lewo". Warto zwrócić uwagę na to, że dzisiaj Grecy mają pretensje do tych właśnie polityków o to, że nie ostrzegli ich przed kryzysem. I że namawiali ich do wydawania pieniędzy, zaciągania kredytów i szalonej konsumpcji. O to, że „pudrowali" rzeczywistość.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej