Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Prawda będzie silniejsza

Michał Karnowski, Jacek Karnowski

Rozmowa z profesorem Janem Żarynem, historykiem

Maciej Pawlicki na łamach „Uważam Rze" sformułował kilka tygodni temu prognozę, że biorąc pod uwagę tempo reinterpretacji historii, za kilka lat także przyczyny wybuchu II wojny światowej zostaną na nowo oświetlone. A my, Polacy, zostaniemy obciążeni współwiną, tak jak teraz przypisuje się nam współodpowiedzialność za barbarzyńskie niemieckie zbrodnie. To możliwe?

To jest diagnoza publicystyczna, ale niestety tak może być. Proces oddalania się od prawdy w opisywaniu II wojny światowej postępuje lawinowo.

Od kiedy?

Tak naprawdę zaczęło się to już w latach 60., a w latach 70. i 80. mamy już poważną deformację tego obrazu. Zaczyna się to wszystko od momentu, gdy Niemcy bardzo mocno wchodzą w narrację rozdzielającą odpowiedzialność nazistów, członków NSDAP za II wojnę światową i dokonane w tym czasie zbrodnie od odpowiedzialności narodu niemieckiego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej