Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Gorzki smak przejezdności

Piotr Pałka, Mariusz Majewski

Gdyby nie trwające Euro 2012, serwisy informacyjne można by w całości zapełnić wiadomościami i reportażami z frontu walki o powstanie autostrad w Polsce

Podwykonawcy walczą z głównymi wykonawcami. Wykonawcy walczą z GDDKiA o dodatkowe pieniądze. Budowniczowie A2 dociskani kolanem przez ministra Sławomira Nowaka walczą z czasem, aby rząd mógł otrąbić „wielki sukces". Ponad sto małych, średnich i dużych firm walczy o przetrwanie na rynku. Do mediów przebiły się jednak tylko dwa newsy. Pierwszy dotyczący „wielkiego sukcesu rządu" związanego z oddawaniem do użytku autostrady A2. Drugi dotyczący plajt lub niekończących się kłopotów wykonawców i podwykonawców autostrad.

Z budową A2 jest jak z budową socjalizmu: rząd bohatersko rozwiązuje problemy, które sam stworzył. Bo przecież opóźnienia są spowodowane poważnymi wpadkami z wyborem głównego wykonawcy. Najpierw z budowy zszedł chiński COVEC, potem upadłość ogłosiły DSS. Autostrada A2 przykuwa największą uwagę, ale problem dotyczy też A1 i A4, a także dróg ekspresowych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?