Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kurierski hazard

Ryszard Makowski

Korzystanie z usług Poczty Polskiej może być przeżyciem poznawczym sporej rangi

Mamy taką fanaberię, by nadać kurierem przesyłkę Warszawa – Gdynia. Nie Wygwizdówek – Zaściankowo, żeby złośliwie utrudniać pracę szacownej instytucji, tylko tak całkiem banalnie Warszawa – Gdynia.

Udajemy się na Pocztę Główną w mieście stołecznym. Tak nam wypada, że jesteśmy o godz. 22.45 w niedzielę. Po coś poczta jest czynna całą dobę. Sytuacja komfortowa, prawie pusto. Przy jednym z okienek ktoś wysyła na oko ze sto paczuszek. Za to drugie okienko przejezdne (należy to sformułowanie autostradowe upowszechniać). Tam dowiadujemy się, że nasz list dojdzie we wtorek do godz. 20 i będzie kosztował 30 zł.

Jak to we wtorek? Przecież dostarczacie następnego dnia. Ale dziś jest niedziela, czyli tak jakby był poniedziałek – uświadamia nas sympatyczna zresztą pani. Nasze głupkowate uwagi, że niedziela to niedziela, nie robią na niej wrażenia. Niedziela nie jest dniem roboczym i kurier wyjedzie jutro. No dobrze, ale dlaczego list dojdzie dopiero we wtorek do nocy, cały poniedziałek jest przecież na dowiezienie. Może dojść wcześniej, tylko wtedy kosztuje: do godz. 9 – 60 zł, a do godz. 12 – 40 zł. I tu człowieka trochę rusza. – Dowieziecie mój list do Gdyni i tam zależnie od opłaty będzie sobie leżał i się kisił? Co to za błyskawiczna usługa? Przecież za list ważący 80 g trzy dychy to i tak jest niezłe zdzierstwo. Taki jest cennik i tyle, zero wzruszeń. Wiadomo – golasy na basen.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO