Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Nowojorska odyseja

Wojciech Lada

Don DeLillo uznawany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, obok Pynchona, Rotha i McCarthy'ego.

Don DeLillo
"Cosmopolis"
Noir Sur Blanc

Co prawda za takiego uznali go sami Amerykanie, ale czytając „Psa łańcuchowego" czy „Librę", trudno odmówić im racji. „Cosmopolis" nie jest może powieścią przełomową, ale podtrzymuje mistrzowską formę pisarza. Oto Eric Parker postanawia udać się do fryzjera. Rzecz okazuje się jednak bardziej skomplikowana, niż można by sądzić, i prozaiczna pozornie czynność zamienia się w osobliwą odyseję ulicami Nowego Jorku. Czas zwalnia, a Eric Parker zmienia się. Ekranizację powieści w reżyserii Davida Cronenberga możemy już oglądać w kinach.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?