Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Przelot turystyczny

Maciej Miłosz

W połowie lipca otwarte zostanie lotnisko w Modlinie, które obsługiwać będzie głównie tanie linie Ryanair i Wizzair oraz samoloty o wielkości Airbusa A320 czy Boeinga 737.

Spod twierdzy odlecieć będzie można m.in. do Barcelony, Madrytu, Londynu, Paryża czy Budapesztu.

Za to już teraz otwarto nową marinę w Kamieniu Pomorskim nad Zalewem Szczecińskim. W nowoczesnym porcie oprócz możliwości cumowania, doładowania akumulatorów czy pobrania wody są nawet pralnia i suszarnia. No i oczywiście kawiarnia. Obiekt jest naprawdę ładny, a kosztował 20 mln zł (prawie połowę dołożyła UE).

Do tego portu kiedyś będzie mógł zawinąć nawet jacht „Gemini 3", którym Roman Paszke próbował pobić rekord samotnej żeglugi dookoła świata. W ubiegłym tygodniu po pięciomiesięcznej batalii sądowej łódź została zwolniona z bezpodstawnego aresztu w Argentynie i ruszyła z powrotem do Europy. Kolejna próba bicia rekordu już za kilka miesięcy.

—stronę opracował Maciej Miłosz

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy