Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Krajobraz po „Bitwie Warszawskiej”

Piotr Zaremba

Hoffman próbował zrobić kino popularne. Tyle że nie miał bohaterów napisanych przez Sienkiewicza

Mecz Polska – Rosja oglądałem w irlandzkim pubie we francuskim Strasburgu i cieszyłem się wraz z przyjaciółmi, że nie przegraliśmy. Atmosferę przed meczem oceniałem jako przesadnie nadmuchaną przez wszystkie strony.

Ale tym, którzy postrzegali najazd rosyjskich kibiców w kategoriach apokalipsy, tyleż przypisywałem przesadę, ile ich rozumiałem. Bo z kolei trudno było znieść atmosferę stężonej dworskości mediów głównego nurtu, którą uosabiała dziennikarka jednej z telewizji prywatnych kwitująca debatę polityków na ten temat szczebiotem: a teraz wszystkie nasze obawy rozwieje pani prezydent Gronkiewicz-Waltz.

Ten mecz to tylko wstęp. Dzięki HBO obejrzałem z gigantycznym opóźnieniem film Jerzego Hoffmana „1920. Bitwa Warszawska". Został on potępiony przez krytykę. Nawet więcej, skoro posypały się Złote Maliny za najgorsze role, a szyderstwom nie było końca.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej