Najnowsza interwencja Uważam Rze

Jakie młodzieży chowanie?

Stowarzyszenie im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Łodzi solidaryzuje się z falą ogólnopolskich protestów dotyczących zmian w nauczaniu historii i języka polskiego, skutkujących degradacją świadomości obywatelskiej i narodowej młodego pokolenia Polaków.

Już ponad 400 lat temu kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski dobitnie sformułował przestrogę i cel: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie". Zapominanie o tej zasadzie prowadzi do katastrofy [...].

Walne zebranie członków Stowarzyszenia im. A. Frycza-Modrzewskiego

 

Dziękujemy Państwu i wszystkim, którzy w tej sprawie podjęli działania. Szczególnie ludziom, którzy zdecydowali się w tej sprawie na głodówki. Na razie udało się zatrzymać najgorsze i minister edukacji pani Krystyna Szumilas podjęła wreszcie decyzję o wprowadzeniu jako obowiązkowy panelu „Ojczysty panteon, ojczyste spory". To jednak – jak zapowiadają organizatorzy sprzeciwu – walki nie kończy. Celem jest przywrócenie normalnego nauczania historii.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy