Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Petelickiego życie skrywane

Piotr Wojciechowski, Sławomir Cenckiewicz

Jaka była przeszłość człowieka, którego zgodnie wychwalają dzisiaj Czempiński, politycy SLD i PiS, ludzie zbliżeni do PO oraz wielu internautów patriotów?

Nikt nie mówi, kim był gen. Petelicki, tylko wszystko sprowadza do teorii spiskowych" – tymi słowami kilka dni temu skomentował tragiczną śmierć gen. Sławomira Petelickiego jego wieloletni towarzysz i przyjaciel gen. Gromosław Czempiński. Jednocześnie były oficer komunistycznego wywiadu i szef Urzędu Ochrony Państwa zapewnił w swoim imieniu oraz „bardzo bliskich kolegów i przyjaciół" Petelickiego, że w feralną sobotę 16 czerwca 2012 r. mieliśmy do czynienia jedynie z samobójstwem.

Nonsensowne wydaje się uzasadnienie tezy o samobójstwie, które Czempiński tłumaczy... specyficznymi cechami charakteru Petelickiego, jego sprawnością fizyczną, a nawet „instynktem zabójcy". Wspominając ponad 20 lat służby Petelickiego w wywiadzie PRL, Czempiński tradycyjnie dał słowo honoru, że walka z „dywersją ideologiczną" była tylko „fragmentem działalności wywiadu", a Sławek zajmował się tym jedynie przez dwa lata.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu