Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kto za to płaci?

Rafał A. Ziemkiewicz

Piłka nożna to musi być szemrany interes. Lepiej się od niej trzymać z daleka

W  przedwojennym kabarecie prezentowano kapitalny wierszyk „Z czego ludzie dziś żyją". „Gdzieś w dalekiej Australii biorą wełnę od owcy, z tego żyje hodowca, i rodzina hodowcy..." – zaczynał artysta długą opowieść, jak wełna zamienia się w przędzę, w materiał, transportowana jest statkami i koleją, i na każdym etapie oczywiście wyliczał długą listę pracowników oraz przedsiębiorców, którzy się z tego utrzymują. Na końcu opowieści materiał trafiał do krawca, ten szył artyście smoking (z tego żyje krawiec, czeladnicy i uczniowie, rodziny, właściciel kamienicy, w której jest pracownia), a gdy wreszcie smoking jest gotów: „Ja go biorę, nie płacę! Nie mam, niech mnie zabiją! No i teraz się pytam: z czego ludzie dziś żyją?".

Podczas ogólnego zachłyśnięcia piłką kopaną nie mogłem się opędzić od tego wierszyka, a zwłaszcza jego przewrotnej pointy. Do licha, z czego ci wszyscy ludzie się utrzymują?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO