Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kto za to płaci?

Rafał A. Ziemkiewicz

Piłka nożna to musi być szemrany interes. Lepiej się od niej trzymać z daleka

W  przedwojennym kabarecie prezentowano kapitalny wierszyk „Z czego ludzie dziś żyją". „Gdzieś w dalekiej Australii biorą wełnę od owcy, z tego żyje hodowca, i rodzina hodowcy..." – zaczynał artysta długą opowieść, jak wełna zamienia się w przędzę, w materiał, transportowana jest statkami i koleją, i na każdym etapie oczywiście wyliczał długą listę pracowników oraz przedsiębiorców, którzy się z tego utrzymują. Na końcu opowieści materiał trafiał do krawca, ten szył artyście smoking (z tego żyje krawiec, czeladnicy i uczniowie, rodziny, właściciel kamienicy, w której jest pracownia), a gdy wreszcie smoking jest gotów: „Ja go biorę, nie płacę! Nie mam, niech mnie zabiją! No i teraz się pytam: z czego ludzie dziś żyją?".

Podczas ogólnego zachłyśnięcia piłką kopaną nie mogłem się opędzić od tego wierszyka, a zwłaszcza jego przewrotnej pointy. Do licha, z czego ci wszyscy ludzie się utrzymują?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?